Jump to content

Photo

ALANYA,Avsallar Piknik alanının Yeni Yüzü.

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Rauf

Rauf

ORKİNOS

• ADA DOSTU
  • PipPipPipPipPip
  • 2,255 posts
  • Adı - Soyadı:rauf usluer
  • Doğum Tarihi:1948
  • Yaşadığı Şehir:Alanya
  • Kan Grubu:A RH (+)

Posted 08 June 2010 - 06:31 AM

Sevgili doslar Alanyanın en hafta sonlarını piknik yaparak gecirdikleri en geniş piknik alanlarından Avsallar incekum orman kampı piknik alanı.Bu sene Yeni işletmecisinin teşebbüsü ile yeni bir cehreye büründü.Seneye cadır ve karavan yerlerinin de daha düzenli bir hale getirileceği haberinide aldım.6-6-2010 pazar günü yaptığımız piknik gününü değil ama piknik alanının görüntülerini sizler ile paylaşıyorum.iyi seğirler.

http://www.dailymotion.com/video/xdkyeh_al...ik-alany_travel

#2 Serdar Öğretmen

Serdar Öğretmen

ORKİNOS

• Yönetici
  • 3,714 posts
  • Interests:Eğitim-Bilgisayar-Balıkçılık
  • Adı - Soyadı:Serdar Toker
  • Doğum Tarihi:1959
  • Yaşadığı Şehir:Amasya

Posted 08 June 2010 - 09:10 AM

Rauf Abi. Gerçekten güzel yerler. Ben açıkçası Alanya da böyle yerler olduğunu bilmiyordum. Genelde böyle yerler Fethiye taraflarında vardı. Benim en sevdiğim yerler. Ormanın bittiği yerden deniz başlayacak. Böyle yerlerin artması dileği ile.
Ben Yok Biz Varız
Bulduğun Gibi Bırakma Temizle
Daha Güzel Bir Çevre İçin Önce Eğitim

ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA --> TIKLAYIN

#3 FAKO

FAKO

ORKİNOS

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 2,974 posts
  • Adı - Soyadı:Fikret AHSEN BÖRE
  • Doğum Tarihi:1943
  • Yaşadığı Şehir:HELSINKI

Posted 08 June 2010 - 09:36 AM

clapping.gif Sagol sevgili RAUF, hakikaten, inanilmaz guzellikte bir PIKNIK YERI GEZDIK.Gözum ortalikta CÖP aradi bulamadi, sadece CÖP KUTULARI vardi.:clapping
Eskiler bilir:" Yaz tatilleri baslar baslamaz, Avrupadan arabalarla ULKEYE gelen vatandaslarin yollarda PIKNIK YAPTIKLARI yerlerde DURMANIN MUMKUNATI yoktur, keza bugun de aynidir." shutup.gif dwarf.gif fool.gif grin.gif jester.gif not-me.gif read.gif
Istanbul Belgrad ormani ayni sekilde PISTIR, ezelden beri de öyledir.
Sagol Rauf sevgilerimle
"TEMIZLIK IMANDAN GELIR" hi.gif

#4 kipranos

kipranos

ORKİNOS

• ADA DOSTU
  • PipPipPipPipPip
  • 9,474 posts
  • Interests:Doğa ve doğa ile ilgili herşey ilgi alanıma giriyor.<br /><br />Kipranos nedir?<br /><br />KİPRANOS,Antalya Falezleri'nde,içinde tatlısu kaynağının da bulunduğu,antik bir plajın adıdır.
  • Adı - Soyadı:kılınç coşkun
  • Doğum Tarihi:1962
  • Yaşadığı Şehir:antalya
  • Kan Grubu:0 RH (+)

Posted 08 June 2010 - 10:11 AM

Rauf abi,seneler sonra oraları tekrar izlerken,bir taraftan da nostalji yaşadım. smile.gif Gerçekten çok güzel ve temiz bir düzenleme yapmışlar.Bütün materyaller doğaya uygun kullanılmış.Tam oranın doğasına uygun bir peyzaj çalışması yapılmış. good.gif

Eski ''İncekum Orman Kampı'' sanırım görüntülerdeki burnun arkasında kalıyor.Daha önce de söylemiştim, 70'li yıllarda her yaz oraya kampa gelirdik smile.gif Ben zıpkınla dalar balık avlardım.

Hatta orada çekilmiş eski bir fotoğrafım bile var.Sene 1979.Aradan tam 31 sene geçmiş:

BALIKÇI ATAR NASİP TUTAR
Avcı Alabalığı;Alabalık da Avcıyı tutar.
Kılınç Coşkun/1962/Antalya

#5 Rauf

Rauf

ORKİNOS

• ADA DOSTU
  • PipPipPipPipPip
  • 2,255 posts

Posted 08 June 2010 - 11:21 AM

ALINTI(Serdar Öğretmen @ Jun 8 2010, 09:10 AM)  

Rauf Abi. Gerçekten güzel yerler. Ben açıkçası Alanya da böyle yerler olduğunu bilmiyordum. Genelde böyle yerler Fethiye taraflarında vardı. Benim en sevdiğim yerler. Ormanın bittiği yerden deniz başlayacak. Böyle yerlerin artması dileği ile.
Serdar hocam bu ve buna benzer yerler doğu alanyada gazi paşadada var burası senelerce orman bakanlığına bağlı calışıyordu sonraları özel kişilere işletmesi devredildi.uzunca bir müddet burasını calıştıran ceşitli kuruluşlar taş taş üstüne koymadı sadece para kazanmaya baktı.şimdiki işletmeci görüldüğü üzere faal bir calışma icinde olduğu icin böyle bir videoyu cektim selamlar rastgelsi,n.

ALINTI(FAKO @ Jun 8 2010, 09:36 AM)  

clapping.gif Sagol sevgili RAUF, hakikaten, inanilmaz guzellikte bir PIKNIK YERI GEZDIK.Gözum ortalikta CÖP aradi bulamadi, sadece CÖP KUTULARI vardi.:clapping
Eskiler bilir:" Yaz tatilleri baslar baslamaz, Avrupadan arabalarla ULKEYE gelen vatandaslarin yollarda PIKNIK YAPTIKLARI yerlerde DURMANIN MUMKUNATI yoktur, keza bugun de aynidir." shutup.gif dwarf.gif fool.gif grin.gif jester.gif not-me.gif read.gif
Istanbul Belgrad ormani ayni sekilde PISTIR, ezelden beri de öyledir.
Sagol Rauf sevgilerimle
"TEMIZLIK IMANDAN GELIR" hi.gif
Evet fikret hijyene,tertip olayına daha dikkatli davranan bir işletmeciye sahip oldu zannederim bu mekan darısı diğer piknik yerlerine inşallah.selamlar.

ALINTI(kipranos @ Jun 8 2010, 10:11 AM)  

Rauf abi,seneler sonra oraları tekrar izlerken,bir taraftan da nostalji yaşadım. smile.gif Gerçekten çok güzel ve temiz bir düzenleme yapmışlar.Bütün materyaller doğaya uygun kullanılmış.Tam oranın doğasına uygun bir peyzaj çalışması yapılmış. good.gif

Eski ''İncekum Orman Kampı'' sanırım görüntülerdeki burnun arkasında kalıyor.Daha önce de söylemiştim, 70'li yıllarda her yaz oraya kampa gelirdik smile.gif Ben zıpkınla dalar balık avlardım.

Hatta orada çekilmiş eski bir fotoğrafım bile var.Sene 1979.Aradan tam 31 sene geçmiş:

31sene öncesinin kılınccı baya yakışıklı bir zıpkın gibi delikanlı.Yinede oraları öyle kalabilseydi derim ama her şeyde olduğu gibi zaman bir cok şeyi değiştiriyor arkadaşım selamlar.

#6 turna

turna

ORKİNOS

• ADA DOSTU
  • PipPipPipPipPip
  • 3,919 posts
  • Adı - Soyadı:F.Mehmet Koray
  • Yaşadığı Şehir:ANKARA
  • Kan Grubu:0 RH (+)

Posted 08 June 2010 - 12:31 PM

Rauf abi çok güzel yermiş, inşallah yeni işletmeci dede doğa sevgisi vardır daha güzelbiryer haline getirir, denize bayıldım tertemiz.
F.Mehmet Koray 1948 ANKARA

#7 Rauf

Rauf

ORKİNOS

• ADA DOSTU
  • PipPipPipPipPip
  • 2,255 posts

Posted 08 June 2010 - 08:01 PM

ALINTI(turna @ Jun 8 2010, 12:31 PM)  

Rauf abi çok güzel yermiş, inşallah yeni işletmeci dede doğa sevgisi vardır daha güzelbiryer haline getirir, denize bayıldım tertemiz.

Şimdilik öyle gözüküyor yaptıkları iyi yerinde calışmalar ücbeş kişi ile değil baya bir eleman vazifeli ve piknikcilere yardım ediyorlar selamlar.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users